Ресурсне забезпечення післявоєнного відновлення та розвитку України: потенціал курортно-рекреаційної сфери
Безверхнюк Т.М., Бабов К.Д., Цуркан О.І. Ресурсне забезпечення післявоєнного відновлення та розвитку України: потенціал курортно-рекреаційної сфери. Наукові інновації та передові технології. 2022, 6(8): 459-470. DOI: https://doi.org/10.52058/2786-5274-2022-6(8)-459-470
Питання ресурсного забезпечення реалізації Стратегії післявоєнного відновлення та розвитку України за рахунок внутрішніх резервів є головним й найскладнішим, вирішення якого полягає у визначенні потенційних можливостей держави щодо задіяння сукупності наявних ресурсів для досягнення стратегічних цілей. Серед ключових напрямків, на яких має зосередитися держава, є відродження людського капіталу, зокрема: боротьба з безробіттям – запровадження масових програм працевлаштування для безробітних, які не змогли знайти роботу замість втраченої, створення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб у безпечних регіонах Центральної і Західної України; відновлення здоров’я населення – організація ефективної системи медичної, психологічної та фізичної реабілітації, відновлювального лікування тих, хто брав участь в бойових діях, і цивільних людей. Найшвидший шлях до вирішення зазначених проблем – це використання наявного ресурсного потенціалу курортно-рекреаційної сфери України.
Державне регулювання є ключовим детермінантом ресурсного забезпечення післявоєнного відновлення України. В умовах нестачі ресурсів та обмеженості фінансових коштів водночас із значним обсягом незадіяного в економічному кругообігу потенціалу курортно-рекреаційних ресурсів, нагальною потребою є «запуск» інституціонального та економічного механізмів раціонального й ринково-обґрунтованого використання природних лікувальних ресурсів і природних територій курортів.
У цьому контексті, найважливішими завданнями є: доведення соціально-економічної доцільності використання ресурсного потенціалу курортно-рекреаційної сфери для досягнення цілей Стратегії; визначення інституціональних обмежень, які стримують реалізацію державою можливостей щодо задіяння сукупності наявних курортно-рекреаційних ресурсів, та потребують усунення в найкоротший термін; наукове обґрунтування комплексу підготовчих заходів, направлених на створення інституціональних умов для забезпечення економічно-ефективного та раціонального використання внутрішніх резервів.