gov.ua
State sites of Ukraine
State Institution
«Ukrainian Research Institute of Medical Rehabilitation and Resort Therapy of the Ministry of Health of Ukraine»

Дані методичні рекомендації — результат творчої співпраці Міністерства курортів і туризму АР Крим, ДУ «Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського МОЗ України» (Сімферополь) і ДУ «Український НДІ медичної реабілітації і курортології МОЗ України» (Одеса). Рекомендації присвячені розгляду основних положень і організаційних аспектів діяльності спа-об’єктів — сучасних оздоровчо-відновних центрів, діяльність яких орієнтована на поліпшення самопочуття практично здорових людей. Видання є першим в Криму і Україні досвідом осмислення світового феномена «спа» як доповнення до традицій вітчизняної курортології і курортної справи. Ознайомлення із зарубіжним досвідом спа-терапії сприятиме підвищенню професіоналізму і кваліфікації вітчизняних фахівців, що працюють в спа, стандартизації їх роботи, а також можливо спричинить цілий ряд творчих і організаційно-методичних ініціатив по формуванню регіональної концепції і бренду «Кримське спа». Майбутнє даного напряму в Криму як регіоні, що має в своєму розпорядженні значний ресурсний потенціал морських чинників, термальних вод, мінеральних джерел, пелоїдів і ряду інших природних елементів, багато в чому залежить від взаємодії усвідомлення людьми цінності власного здоров’я і професійного ринку оздоровчих послуг, який формується на кримських курортах.

В рекомендації представлені ключові історичні етапи розвитку спа, охарактеризовані його понятійний апарат, концепція, базові елементи і напрями та їх особливості у Кримському регіоні. Розглянуті оздоровчі спа-фактори та особливості їх використання. Даніоснови організації, методичні матеріали для роботиспа-центрів, особливості структури спа-центру тощо. Представлена методологія консультування, супроводу і контролю за станом пацієнта у спа, перш за все — їх організаційно-медичні аспекти. Приділена увага питанням етикету і стандартам обслуговування пацієнтів у спа. Методичні матеріали, що подаються, базуються на українській нормативній базі, яка регламентує роботу оздоровчих центрів і зарубіжних стандартах ISPA, ESPA, BISA та інших.

Рекомендації, підготовлені в Україні вперше, адресовані керівникам і фахівцям туристичної галузі, готельного бізнесу тощо, лікарям з організації та управління охорони здоров’я, фізіотерапевтам, а також широкому кругу медичних працівників та фахівців з фізичної реабілітації, що використовують в своїй практиці спа-процедури і оздоровчо-профілактичні методики в курортному спа.

News

Ads

Map of resorts and sanatoriums of Ukraine Map of natural healing resources of Ukraine

Sorry, this entry is only available in Ukrainian
Legend: