gov.ua
State sites of Ukraine
State Institution
«Ukrainian Research Institute of Medical Rehabilitation and Resort Therapy of the Ministry of Health of Ukraine»

Рефлексотерапія

Рефлексотерапія (РТ) — це різноманітні способи впливу через шкірні, шкірно-м’язові і нервові утворення різних за силою, характером та терміном подразнень, нанесених на певні рефлексогенні зони з лікувальною метою.

Для впливу використовують рослинні та мінеральні речовини, акупунктурні голки, електропунктуру, теплові та охолоджуючі, механічні, фізичні, електронно-іонні, світлові, звукові подразники, медикаментозні та інші засоби.

Це один з найдавніших методів немедикаментозного лікування (перші згадки про методи голкорефлексотерапії датуються 2-1 ст. до н.е.), який забезпечує м’який, нормалізуючий вплив на організм; позбавляє від болю, хронічної втоми, безсоння; сприяє омолодженню організму; зміцнює імунну систему; відновлює процеси обміну; покращує працездатність і якість життя; допомагає у боротьбі зі шкідливими звичками.

РТ – ефективний метод лікування та профілактики найрізноманітніших захворювань: травної системи (гастрити, виразкова хвороба шлунку та 12-палої кишки, коліти, закрепи, панкреатити, ожиріння, дискінезія жовчовивідних шляхів); сечостатевої системи (пієлонефрит, цистит, простатит, імпотенція, порушення менструального циклу, дисменорея, клімактеричний синдром); хвороб опорно-рухового апарату (остеохондроз, міжхребцеві грижі, артроз, артрит, парез, параліч); нервової системи (мігрень, безсоння, стан хронічного стресу); серцево-судинної системи (вегето-судинна дистонія, артеріальна гіпо- та гіпертензія); дихальної системи (бронхіальна астма, хронічний бронхіт, часті простудні захворювання, алергічний риніт); шкіри; очей, вуха, горла, носа, ротової порожнини; шкідливих звичок (алкоголізм, наркоманія, тютюнова залежність).

Голкорефлексотерапію можна застосовувати у будь-якому віці, з урахуванням вікових особливостей.

Одна з переваг – даний метод лікування не має побічних ефектів, таких як алергія та несумісність з ліками, що характерні для медикаментозної медицини. Після релаксуючого сеансу голковколювання ви почуватимете себе бадьорими, свіжими, повними сил.

У цілому РТ – ефективний лікувальний засіб в системі реабілітації хворих з різною патологією (не тільки як самостійний метод лікування, а й в комплексі з іншими видами терапії).

Завдання РТ в реабілітаційному процесі:

 • відновлення та покращенні функції опорно-рухової системи;
 • корекція розладів мовлення;
 • покращення інтелектуально-мнестичних функцій.

 

Основні показання.

Хвороби нервової системи та органів чуттів:

 • Хвороби вегетативної нервової системи.
 • Периферичні невропатії.
 • Дитячий церебральний параліч.
 • Мігрень.
 • Атиповий лицьовий біль.
 • Хвороби лицьового та інших нервів, нервових корінців і сплетень.
 • Наслідки пологової травми, травм головного мозку в ранньому дитинстві.
 • Наслідки енцефалітів, компенсована гідроцефалія та інші.

Психогенні розлади.(неврози, фобії, депресія, психогенна кривошия, психогенна гикавка, кашель, позіхання, серцевий невроз та інші психогенні серцево-судинні розлади, психогенна сверблячка, аерофагія, психогенне періодичне блювання, заїкування та затинання, нервова (психічна) анорексія, тики, енурез).

Протипоказання.

 1. Доброякісні та злоякісні новоутворення.
 2. Хвороби крові та кровотворних органів(спадкові гемолітичні анемії;порушення зсідання крові;пурпура та інші гемолітичні стани).
 3. Гострі інфекційні захворювання і лихоманкові стани невизначеної етіології,
 4. Декомпенсовані захворювання серця, легень та інших внутрішніх органів.
 5. Активний ревматизм.
 6. Різке виснаження або гіпотрофія 3-го ступеня.
 7. Гострі запальні процеси опорно-рухового апарату.
 8. Тяжкий або вкрай тяжкий загальний стан.
 9. Тяжкі контрактури і деформації, які потребують попереднього хірургічного лікування в ортопедичних стаціонарах.

News

Ads

Map of resorts and sanatoriums of Ukraine Map of natural healing resources of Ukraine

Sorry, this entry is only available in Ukrainian
Legend: