gov.ua
Державні сайти України
Державна установа
«Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України»

Одним з перспективних наукових напрямів в комплексній вторинній профілактиці серцево-судинних захворювань є застосування функціональних харчових продуктів — це саме продукти харчування, їжа натурального або штучного походження, що володіють приємним смаком і вираженим оздоровчим ефектом для людини, зручні у використанні, призначені для систематичного застосування. За даними низки дослідників функціональне харчування сприяє прискоренню біохімічних реакцій в організмі, має високу енергетичну цінність та при раціональному вживанні може бути доповненням до основного раціону харчування.
Вперше з метою підвищення ефективності медичної реабілітації хворих на ІХС, стенокардію напруги I — II функціонального класу (ФК) запропоновано додаткове включення харчових продуктів функціонального призначення ЛФК-1 та ЛФК-3 торгівельної марки «Дітал» виробництва ТОВ «ВНП Українське дитяче харчування» до дієтотерапії санаторно-курортного лікування, що складає: лікувальну гімнастику, магнітотерапію сегментарних зон серця змінним низькочастотним магнітним полем, масаж комірцевої зони.
Застосування запропонованого комплексу санаторно-курортного лікування призводить до покращення загального стану хворих у вигляді зменшення скарг на напади стенокардії у 76 % хворих, задишки при фізичному навантаженні у 82 % хворих, слабкості та підвищеної втомлюваності у 89 % хворих. Виявлено позитивний вплив на клінічний перебіг серцево-судинної патології у вигляді нормалізації показників ліпідного обміну у 78 % хворих, підвищення рівня фізичної працездатності (ФП) та толерантності до фізичного навантаження (ТФН) у 92 % хворих, покращення якості життя у 93 % хворих.

Методичні рекомендації стосовно означеної теми підготовлені в Україні вперше та призначені для лікарів: загальної практики — сімейних лікарів, терапевтів, кардіологів, фізіотерапевтів.

Новини

Актуальні оголошення

ОГОЛОШЕННЯ!

30 березня 2023 року проводитиметься освітній захід БПР – майстер-клас «Електрокардіографія. Особливості реєстрації ЕКГ в умовах воєнного стану» в режимі ...
Читати далі…
Будинок Інституту

ОГОЛОШЕННЯ!

23 березня 2023 року провайдером безперервного професійного розвитку (БПР) – ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» ...
Читати далі…

Мапа курортів та санаторіїв України Мапа природних лікувальних ресурсів України

Умовні позначення: