gov.ua
Державні сайти України
Державна установа
«Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України»

5 листопада 2022 року ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» виповнюється 95 років з дня заснування.

5 листопада 2022 року ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» виповнюється 95 років з дня заснування.

Діяльність єдиного в Україні науково-дослідного інституту з вивчення механізму дії природних лікувальних ресурсів і розроблення технологій їх використання в санаторно-курортній практиці розпочалася у 1927 році. Наказом Наркомздоровʼя УРСР № 8 від 5 листопада 1927 року утворено Всеукраїнський Бальнео-фізіотерапевтичний інститут в Одесі та розпочато будівництво нового спеціального будинку, щоб скупчити в ньому всі сучасні методи термо-гідро-бальнео – та взагалі фізіотерапії, для проведення комплексних наукових досліджень оцінки якості, цінності й безпечності природних лікувальних ресурсів, розроблення науково-обґрунтованих програм і медичних технологій відновлювального лікування найбільш поширених патологій з використанням природних лікувальних ресурсів.

Завдяки результатам багаторічних наукових досліджень Інституту закладена потужна, науково-обґрунтована основа розвитку відновлювального  лікування та реабілітації в санаторно-курортних закладах, що значно вплинуло на зниження показників інвалідизації населення, скороченню термінів перебування хворих у лікарні та швидкому їх поверненню до активного життя та праці.

На основі наукових досліджень Інституту оголошено курортами державного значення – м. Хмільник (Вінницька обл.), м. Бердянськ (Запорізька обл.), м. Саки (АР Крим), м. Скадовськ (Херсонська обл.), м. Миргород (Полтавська обл.), м. Слов’янськ (Донецька обл.), Куяльницький лиман (Одеська обл.); курортами місцевого значення – с. Солотвино (Закарпатська обл.) й м. Косів (Івано-Франківська обл.); обґрунтовано перелік заходів щодо оголошення природних територій м. Трускавець та м. Моршин (Львівська область) курортами державного значення; смт. Сергіївка та с. Сичавка (Одеська область), с. Коблево (Миколаївська область) курортами місцевого значення.

Вітаємо колектив Інституту, колег і партнерів з цією знаменною датою, бажаємо подальшого розквіту, творчої наснаги для реалізації стратегічно важливих для країни наукових завдань, стабільного функціонування науково-експериментальної та клінічної бази установи.

 

 

Новини

Вийшло друком нове науково-популярне видання «Природні лікувальні ресурси Одеської області: історія та сучасність»

У науково-популярному виданні наведено історію дослідження та актуальні дані щодо сучасного стану використання природних лікувальних ресурсів Одеської області (мінеральних вод, ...
Читати далі…

5 листопада 2022 року ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» виповнюється 95 років з дня заснування.

5 листопада 2022 року ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» виповнюється 95 років з дня заснування ...
Читати далі…

Актуальні оголошення

АКТУАЛЬНО! Природні лікувальні ресурси: абетка користувача (інформаційно-аналітичний довідник)

Вийшов друком інформаційно-аналітичний довідник «Природні лікувальні ресурси: абетка користувача». У довіднику представлена актуальна інформація з нормативно-методичного регламенту проведення комплексних досліджень ...
Читати далі…

Амбулаторна реабілітаційна допомога пацієнтам на базі поліклініки Інституту

Поліклініка ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» надає консультативно-діагностичну та лікувальну (у тому числі реабілітаційну) допомогу ...
Читати далі…

Мапа курортів та санаторіїв України Мапа природних лікувальних ресурсів України

Умовні позначення: