gov.ua
Державні сайти України
Державна установа
«Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України»

Експедиційний виїзд до с. Брусниця Чернівецької області

У травні місяці  2022 року  науковцями  ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» здійснено експедиційний виїзд до с. Брусниця Чернівецької області з метою проведення експериментального етапу медико-біологічних  досліджень  сульфідних вод  свердловин  № 516-ре та № 31-П Брусницького родовища Чернівецької області. Свердловини належать  ТОВ «Санаторно-оздоровчий  комплекс» Брусниця». Серед мінеральних вод України сульфідні води даного родовища характеризуються найбільш високим вмістом сірководню.

Специфіка мінеральних вод з нестійкими та летучими компонентами, до яких належать і сульфідні води Брусницького родовища, вимагає особливого підходу до організації їх  досліджень, що обумовило необхідність проведення комплексу гідрохімічних спостережень за вмістом у водах сірководню (при визначеному  режимі водовідбору) одночасно з експериментальними дослідженнями на лабораторних тваринах безпосередньо на місці розташування свердловин.

Під час експедиційного виїзду на місце розташування свердловин оцінено динаміку стабільності вмісту сірководню у водах по  двох свердловинах, проведено експериментальні дослідження щодо оцінки характеру біологічної дії та безпеки використання сульфідних вод при зовнішньому застосуванні на інтактних лабораторних тваринах, а також та тваринах з відтвореними патологічними станами. На підставі отриманих результатів дослідження буде обґрунтовано напрямки проведення подальших клінічних випробувань для отримання Медичного (бальнеологічного) висновку – документу, що засвідчує можливості використання ТОВ «Санаторно-оздоровчий  комплекс» Брусниця» даного природного лікувального ресурсу в санаторно-курортній практиці з метою лікування, медичної реабілітації та профілактики захворювань.

Мінеральні природні сульфідні води є  унікальними лікувальними водами з доволі широким спектром медичних показань. Застосування мінеральних сульфідних вод  ефективно при  захворюваннях опорно-рухового апарату, центральної і периферичної нервової системи, шкіри,  серцево-судинних, гінекологічних тощо.

Новини

Актуальні оголошення

ОГОЛОШЕННЯ!

30 березня 2023 року проводитиметься освітній захід БПР – майстер-клас «Електрокардіографія. Особливості реєстрації ЕКГ в умовах воєнного стану» в режимі ...
Читати далі…
Будинок Інституту

ОГОЛОШЕННЯ!

23 березня 2023 року провайдером безперервного професійного розвитку (БПР) – ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» ...
Читати далі…

Мапа курортів та санаторіїв України Мапа природних лікувальних ресурсів України

Умовні позначення: