gov.ua
Державні сайти України
Державна установа
«Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України»

Експедиційний виїзд до с. Брусниця Чернівецької області

У травні місяці  2022 року  науковцями  ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» здійснено експедиційний виїзд до с. Брусниця Чернівецької області з метою проведення експериментального етапу медико-біологічних  досліджень  сульфідних вод  свердловин  № 516-ре та № 31-П Брусницького родовища Чернівецької області. Свердловини належать  ТОВ «Санаторно-оздоровчий  комплекс» Брусниця». Серед мінеральних вод України сульфідні води даного родовища характеризуються найбільш високим вмістом сірководню.

Специфіка мінеральних вод з нестійкими та летучими компонентами, до яких належать і сульфідні води Брусницького родовища, вимагає особливого підходу до організації їх  досліджень, що обумовило необхідність проведення комплексу гідрохімічних спостережень за вмістом у водах сірководню (при визначеному  режимі водовідбору) одночасно з експериментальними дослідженнями на лабораторних тваринах безпосередньо на місці розташування свердловин.

Під час експедиційного виїзду на місце розташування свердловин оцінено динаміку стабільності вмісту сірководню у водах по  двох свердловинах, проведено експериментальні дослідження щодо оцінки характеру біологічної дії та безпеки використання сульфідних вод при зовнішньому застосуванні на інтактних лабораторних тваринах, а також та тваринах з відтвореними патологічними станами. На підставі отриманих результатів дослідження буде обґрунтовано напрямки проведення подальших клінічних випробувань для отримання Медичного (бальнеологічного) висновку – документу, що засвідчує можливості використання ТОВ «Санаторно-оздоровчий  комплекс» Брусниця» даного природного лікувального ресурсу в санаторно-курортній практиці з метою лікування, медичної реабілітації та профілактики захворювань.

Мінеральні природні сульфідні води є  унікальними лікувальними водами з доволі широким спектром медичних показань. Застосування мінеральних сульфідних вод  ефективно при  захворюваннях опорно-рухового апарату, центральної і периферичної нервової системи, шкіри,  серцево-судинних, гінекологічних тощо.

Новини

21 вересня проведено черговий всеукраїнський семінар БПР

21 вересня 2023 року Державною установою «Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України» проведено черговий навчальний захід безперервного професійного ...
Читати далі…

12-13 липня 2023 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) було проведено онлайн-конференцію з обміну досвідом використання навчальної платформи ВООЗ OpenWHO.org як освітнього контенту для фахівців медичної галузі.

12-13 липня 2023 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) було проведено онлайн-конференцію з обміну досвідом використання навчальної платформи ВООЗ OpenWHO.org ...
Читати далі…

Оголошення

05 жовтня 2023 року проводитиметься освітній захід БПР – всеукраїнський семінар за темою «Фізична реабілітація поранених з наслідками мінно-вибухових травм»

05 жовтня 2023 року провайдером безперервного професійного розвитку (БПР) – ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» (реєстраційний ...
Читати далі…

21 вересня 2023 року  проводитиметься освітній захід БПР – всеукраїнський семінар за темою «Особливості реабілітації та відновлення фізичної активності у хворих після ендопротезування суглобів та травм опорно-рухового апарату».

21 вересня 2023 року провайдером безперервного професійного розвитку (БПР) – ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» (реєстраційний ...
Читати далі…

Мапа курортів та санаторіїв України Мапа природних лікувальних ресурсів України

Умовні позначення: