gov.ua
Державні сайти України
Державна установа
«Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України»

Науково-практична конференція з міжнародною участю «Санаторно-курортне лікування та реабілітація: сучасні тенденції розвитку»

30 вересня – 01 жовтня 2021 року відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Санаторно-курортне лікування та реабілітація: сучасні тенденції розвитку», організована Державною установою «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України» за підтримки Одеської обласної державної адміністрації.

У зв’язку із встановленням з 23 вересня 2021 року «жовтого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України конференцію проведено у змішаному форматі із забезпеченням можливості доповідачам взяти участь у роботі конференції в онлайн режимі з використанням платформи Zoom.

Конференцію відкрив директор ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України», доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Костянтин Бабов, який привітав учасників конференції та побажав успіхів, конструктивної роботи і нових здобутків.

До привітань учасникам долучилися: заступник директора департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму – начальник управління туризму, рекреації та курортів Олександр Шека, начальник управління з питань туризму та курортів Миколаївської обласної державної адміністрації Тетяна Волинець, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Лідія Степанова, головний лікар КУ «Одеський міський Центр здоров’я», кандидат медичних наук, доцент Володимир Михайленко, директор Наукового медичного видавництва ALUNA (Польща) Анна Лучиньська.

Участь у конференції також взяли: голови територіальних громад Одеської, Миколаївської, Херсонської областей; представники наукової спільноти зарубіжних країн, керівники та медичні працівники санаторно-курортних і реабілітаційних закладів різної форми власності; науковці, викладачі, докторанти й аспіранти закладів вищої освіти, що займаються питаннями санаторно-курортного лікування та реабілітації; інші зацікавлені особи.

Загалом у конференції, завдяки онлайн режиму, зареєстровано більше 100 учасників.

Результатом науково-комунікативного заходу є фахове науково-практичне обговорення питань організації санаторно-курортного лікування та надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я, раціонального використання природних лікувальних ресурсів і комплексного розвитку курортних територій, підвищення якості надання санаторно-курортних послуг.

Представлені доповіді були присвячені актуальним питанням: організації санаторно-курортного лікування та реабілітації; діагностики та оцінки результатів відновлювального лікування; застосування природних лікувальних ресурсів в методиках реабілітації на санаторно-курортному етапі; організації етапної реабілітації хворих з постковідним синдромом; розвитку лікувально-оздоровчого туризму на курортах; ефективного використання курортно-рекреаційного потенціалу Причорномор’я.

В рамках роботи конференції проведено круглий стіл «Курортно-рекреаційний потенціал Причорномор’я: сучасний стан та перспективи розвитку» за участю керівників профільних департаментів / управлінь Одеської, Миколаївської, Херсонської обласних державних адміністрацій, представників територіальних громад Причорноморського регіону України, зарубіжних гостей, під час якого було обговорено низку вкрай важливих для України питань розвитку курортно-рекреаційної галузі, збереження та раціонального використання природних лікувальних ресурсів України. За результатами роботи круглого столу було підготовлено резолюцію з конкретними науково-обґрунтованими пропозиціями органам публічної влади центрального, регіонального та місцевого рівнів щодо реалізації плану заходів із забезпечення раціонального та економічно-ефективного використання курортно-рекреаційного потенціалу Півдня України та проєкт законодавчої ініціативи з внесення змін до Закону України «Про курорти».

Учасники конференції висловили глибоку подяку організаторам конференції за надану можливість поспілкуватися з колегами з різних регіонів України та зарубіжжя, збагатитися новими знаннями у сфері санаторно-курортного лікування, реабілітації та розвитку курортів.

 

Новини

Одеський курортний регіон: історія, сучасність, майбутнє

Інтерв’ю Бабова Констянтина Дмитровича  для «Урядового кур’єра» (в межах культурно-інформаційного проєкту Державного архіву Одеської області «90 років з дня утворення ...
Читати далі…

Актуальні оголошення

АКТУАЛЬНО! Природні лікувальні ресурси: абетка користувача (інформаційно-аналітичний довідник)

Вийшов друком інформаційно-аналітичний довідник «Природні лікувальні ресурси: абетка користувача». У довіднику представлена актуальна інформація з нормативно-методичного регламенту проведення комплексних досліджень ...
Читати далі…

Амбулаторна реабілітаційна допомога пацієнтам на базі поліклініки Інституту

Поліклініка ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» надає консультативно-діагностичну та лікувальну (у тому числі реабілітаційну) допомогу ...
Читати далі…

Мапа курортів та санаторіїв України Мапа природних лікувальних ресурсів України

Умовні позначення: