gov.ua
Державні сайти України
Державна установа
«Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України»

Започатковано дослідження вулканічних утворень родовища «Полицьке-II»

У 2021 році співробітниками ДУ «Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України», вперше у світовій практиці, започатковано дослідження вулканічних утворень – туфогенних порід родовища «Полицьке-II» Рівненської області на предмет оцінки їх бальнеологічної дії та можливості використання в якості природного лікувального ресурсу.

Відповідно до комплексної програми науково-дослідних робіт з медико-біологічної оцінки туфів та можливості їх практичного використання у лікувальній практиці при внутрішньому та зовнішньому застосуванні за станом на жовтень 2021 року:

– оцінено гірничо-санітарні умови ділянки родовища;

– визначено якість туфів, підготовлених до процедур (доведених до певного гранулометричного стану та збагачених водою);

– оцінено фізико-хімічні та бактеріологічні властивості, мікробний ценоз даного ресурсу;

– оцінено біологічну дію та безпечність використання при внутрішньому та зовнішньому застосуванні за впливом на організм інтактних лабораторних тварин.

Наразі проводяться експериментальні дослідження на тваринах з відтвореними патологічними станами для підтвердження їх біологічної дії.

Для довідки. У геологічному відношенні родовище «Полицьке-II» складено з верхньопротерозойських вулканогенно-осадових порід берестовецької світи, вік яких становить понад 600 млн. років. У межах родовища розвинені ефузивні та пірокластичні породи, які заглиблюються у західному напрямку. Пластовий характер залягання обумовлений наявністю порівняно потужних витриманих прошарків туфогенних порід серед лавових потоків.

Новини

Одеський курортний регіон: історія, сучасність, майбутнє

Інтерв’ю Бабова Констянтина Дмитровича  для «Урядового кур’єра» (в межах культурно-інформаційного проєкту Державного архіву Одеської області «90 років з дня утворення ...
Читати далі…

Актуальні оголошення

АКТУАЛЬНО! Природні лікувальні ресурси: абетка користувача (інформаційно-аналітичний довідник)

Вийшов друком інформаційно-аналітичний довідник «Природні лікувальні ресурси: абетка користувача». У довіднику представлена актуальна інформація з нормативно-методичного регламенту проведення комплексних досліджень ...
Читати далі…

Амбулаторна реабілітаційна допомога пацієнтам на базі поліклініки Інституту

Поліклініка ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» надає консультативно-діагностичну та лікувальну (у тому числі реабілітаційну) допомогу ...
Читати далі…

Мапа курортів та санаторіїв України Мапа природних лікувальних ресурсів України

Умовні позначення: