gov.ua
Державні сайти України
Державна установа
«Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України»

Започатковано дослідження вулканічних утворень родовища «Полицьке-II»

У 2021 році співробітниками ДУ «Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України», вперше у світовій практиці, започатковано дослідження вулканічних утворень – туфогенних порід родовища «Полицьке-II» Рівненської області на предмет оцінки їх бальнеологічної дії та можливості використання в якості природного лікувального ресурсу.

Відповідно до комплексної програми науково-дослідних робіт з медико-біологічної оцінки туфів та можливості їх практичного використання у лікувальній практиці при внутрішньому та зовнішньому застосуванні за станом на жовтень 2021 року:

– оцінено гірничо-санітарні умови ділянки родовища;

– визначено якість туфів, підготовлених до процедур (доведених до певного гранулометричного стану та збагачених водою);

– оцінено фізико-хімічні та бактеріологічні властивості, мікробний ценоз даного ресурсу;

– оцінено біологічну дію та безпечність використання при внутрішньому та зовнішньому застосуванні за впливом на організм інтактних лабораторних тварин.

Наразі проводяться експериментальні дослідження на тваринах з відтвореними патологічними станами для підтвердження їх біологічної дії.

Для довідки. У геологічному відношенні родовище «Полицьке-II» складено з верхньопротерозойських вулканогенно-осадових порід берестовецької світи, вік яких становить понад 600 млн. років. У межах родовища розвинені ефузивні та пірокластичні породи, які заглиблюються у західному напрямку. Пластовий характер залягання обумовлений наявністю порівняно потужних витриманих прошарків туфогенних порід серед лавових потоків.

Новини

21 вересня проведено черговий всеукраїнський семінар БПР

21 вересня 2023 року Державною установою «Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України» проведено черговий навчальний захід безперервного професійного ...
Читати далі…

12-13 липня 2023 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) було проведено онлайн-конференцію з обміну досвідом використання навчальної платформи ВООЗ OpenWHO.org як освітнього контенту для фахівців медичної галузі.

12-13 липня 2023 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) було проведено онлайн-конференцію з обміну досвідом використання навчальної платформи ВООЗ OpenWHO.org ...
Читати далі…

Оголошення

21 вересня 2023 року  проводитиметься освітній захід БПР – всеукраїнський семінар за темою «Особливості реабілітації та відновлення фізичної активності у хворих після ендопротезування суглобів та травм опорно-рухового апарату».

21 вересня 2023 року провайдером безперервного професійного розвитку (БПР) – ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» (реєстраційний ...
Читати далі…

07 липня 2023 року у м. Одеса відбудеться Форум відновлення Одещини «Трансформація, оздоровлення, реабілітація»

Здоров’я та працездатність нації – головні складові процесів відновлення та відбудови України після війни, але створювати можливості та умови потрібно ...
Читати далі…

Мапа курортів та санаторіїв України Мапа природних лікувальних ресурсів України

Умовні позначення: