Започатковано дослідження вулканічних утворень родовища «Полицьке-II»
У 2021 році співробітниками ДУ «Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України», вперше у світовій практиці, започатковано дослідження вулканічних утворень – туфогенних порід родовища «Полицьке-II» Рівненської області на предмет оцінки їх бальнеологічної дії та можливості використання в якості природного лікувального ресурсу.
Відповідно до комплексної програми науково-дослідних робіт з медико-біологічної оцінки туфів та можливості їх практичного використання у лікувальній практиці при внутрішньому та зовнішньому застосуванні за станом на жовтень 2021 року:
– оцінено гірничо-санітарні умови ділянки родовища;
– визначено якість туфів, підготовлених до процедур (доведених до певного гранулометричного стану та збагачених водою);
– оцінено фізико-хімічні та бактеріологічні властивості, мікробний ценоз даного ресурсу;
– оцінено біологічну дію та безпечність використання при внутрішньому та зовнішньому застосуванні за впливом на організм інтактних лабораторних тварин.
Наразі проводяться експериментальні дослідження на тваринах з відтвореними патологічними станами для підтвердження їх біологічної дії.
Для довідки. У геологічному відношенні родовище «Полицьке-II» складено з верхньопротерозойських вулканогенно-осадових порід берестовецької світи, вік яких становить понад 600 млн. років. У межах родовища розвинені ефузивні та пірокластичні породи, які заглиблюються у західному напрямку. Пластовий характер залягання обумовлений наявністю порівняно потужних витриманих прошарків туфогенних порід серед лавових потоків.