Порядок включення мінеральних вод до Реєстру мінеральних вод України та внесення змін
Порядок включення мінеральних вод до
Реєстру мінеральних вод України та внесення змін
- До Реєстру (переліку) мінеральних вод України (далі – Реєстр), вносять мінеральні води за наявністю медичного (бальнеологічного) висновку (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0752-03#Text) та спеціального дозволу на користування надрами (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/132/94-вр#Text), а також протоколу випробувань фасованої мінеральної води щодо відповідності вимогам ДСТУ 878-93 «Води мінеральні фасовані. Технічні умови».
- До Реєстру вносять мінеральні води під назвою, яку підтверджено свідоцтвом України на торговельну марку (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3689-12#Text) чи свідоцтвом про реєстрацію права на використання кваліфікованого зазначення походження товару (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/752-14#Text). Допускається зазначення назви, яка вказана в зареєстрованій заявці на отримання наведених вище свідоцтв з подальшим її підтвердженням після отримання відповідного документу. Зміну назви води здійснюють за вищенаведеною у цьому пункті процедурою.
- Показники якості мінеральної води вносять до Реєстру відповідно до зазначених у медичному (бальнеологічному) висновку. За необхідності корекції показників якості мінеральної води при їх зміні, яка може виникнути під час дослідно-промислової розробки родовища, поновлюють медичний (бальнеологічний) висновок з подальшим внесенням змін до Реєстру. Визначення остаточних показників якості мінеральної води здійснюють на підставі Довідки про кондиції та Протоколу ДКЗ України.
- За умови відсутності даних щодо проведення моніторингу якості впродовж трьох років фасовану мінеральну воду вилучають з Реєстру з відповідним повідомленням суб’єкту. Повторне включення мінеральної води до Реєстру здійснюють після проведення поточного моніторингу.
Відомості Реєстру автоматично оновлюються при внесенні змін до медичного (бальнеологічного) висновку.