gov.ua
Державні сайти України
Державна установа
«Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України»

Соляна кімната

«Соляна кімната»

«Соляна кімната» створена з метою надання процедури галоаерозольтерапії.Головним лікувальним фактором повітряного середовища соляної кімнати є високодисперсний аерозоль солі. Вдихання аерозолю покращує роботу дихальної системи, надаючи муколітичної, бронхолітичної, гіпосенсибілізуючої, імуномодулюючої та бактерицидної дії.

Принцип роботи камери штучного мікроклімату.

Цикл роботи «соляної кімнати» для проведення лікувальної процедури складає 90 хвилин.

На протязі перших 30 хвилин відбувається створення штучного мікроклімату шляхом активного розпилення солі з наступним осіданням крупно- та середньодисперсних часток. Наприкінці підготовчого етапу залишається тільки високодисперсний аерозоль, повітря стає більш прозорим та розпочинається саме лікувальна частина процедури, під час якої пацієнти розташовуються в «соляній кімнаті» та вдихають потрібну фракцію солі.

Тривалість знаходження в камері штучного мікроклімату визначається лікарем індивідуально та може варіювати від 20 до 60 хвилин, залежно від віку та порядкового номера процедури. Курс лікування складається з 20-30 процедур.

Для вирішення питання щодо отримання лікування в камері штучного мікроклімату кожен пацієнт попередньо повинен бути оглянутий лікарем та, за необхідністю, пройти додаткові обстеження.

Призначає та направляє на процедуру лікар-фізіотерапевт, лікар-терапевт, лікар-педіатр або лікар-отоларинголог

Консультації лікарів здійснюються за попереднім записом в реєстратурі Поліклініки.

Враховуючи накопичений досвід, при направленні на лікування в камеру штучного мікроклімату, необхідно дотримуватися наступних показань:

 • Бронхіальна астма з легким та середнім ступенем тяжкості, поза загостренням;
 • Хронічний бронхіт, хронічне обструктивне захворювання легенів;
 • Стан після гострого бронхіту, пневмонії;
 • Алергічний риніт, вазомоторний риніт;
 • Аденоїдні вегетації, аденоїдіт;
 • Атопічний дерматит, інші шкіряні прояви алергії;
 • Кашлюк (залишкові явища).

Протипоказання:

 • Всі гострі захворювання та хронічні в стадії загострення;
 • Інфекційні захворювання;
 • Бронхіальна астма з тяжким перебігом, за наявності емфіземи легенів чи пневмосклерозу;
 • Туберкульоз будь-якої форми та стадії;
 • Вади серця, недостатність кровообігу, артеріальна гіпертензія неконтрольована;
 • Цукровий діабет середнього та тяжкого ступеню;
 • Злоякісні новоутворення.

Новини

21 вересня проведено черговий всеукраїнський семінар БПР

21 вересня 2023 року Державною установою «Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України» проведено черговий навчальний захід безперервного професійного ...
Читати далі…

12-13 липня 2023 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) було проведено онлайн-конференцію з обміну досвідом використання навчальної платформи ВООЗ OpenWHO.org як освітнього контенту для фахівців медичної галузі.

12-13 липня 2023 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) було проведено онлайн-конференцію з обміну досвідом використання навчальної платформи ВООЗ OpenWHO.org ...
Читати далі…

Оголошення

05 жовтня 2023 року проводитиметься освітній захід БПР – всеукраїнський семінар за темою «Фізична реабілітація поранених з наслідками мінно-вибухових травм»

05 жовтня 2023 року провайдером безперервного професійного розвитку (БПР) – ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» (реєстраційний ...
Читати далі…

21 вересня 2023 року  проводитиметься освітній захід БПР – всеукраїнський семінар за темою «Особливості реабілітації та відновлення фізичної активності у хворих після ендопротезування суглобів та травм опорно-рухового апарату».

21 вересня 2023 року провайдером безперервного професійного розвитку (БПР) – ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» (реєстраційний ...
Читати далі…

Мапа курортів та санаторіїв України Мапа природних лікувальних ресурсів України

Умовні позначення: