gov.ua
Державні сайти України
Державна установа
«Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України»

Стан готовності України до створення обсерваторії сталого розвитку курортних дестинацій

Безверхнюк Т. Стан готовності України до створення обсерваторії сталого розвитку курортних дестинацій. Збірник наукових праць Національної академії державного управління при Президентові України. Спецвипуск. 2020, 113–117.

 

З початку 90-х рр. Всесвітня туристична організація (ВТО) сприяє впровадженню індикаторів сталого розвитку туризму з метою оцінки дестинацій на предмет надійності, привабливості та життєздатності. Обсерваторія сталого розвитку дестинацій – це науково-дослідна інституція, що здійснює спостереження за екологічними та соціально-економічними наслідками туристичного потоку і на основі аналізу індикаторів сталого розвитку туризму ВТО розробляє рекомендації для виконання вимог політики сталого розвитку.

Індикатори сталого розвитку з одного боку, відображають соціальні, економічні й екологічні параметри в єдиному комплексі, а з другого – їх розвиток розглядається через зміну станів, кожен з яких характеризується визначеною сталістю і здатністю до змін.

Аналіз діяльності обсерваторій сталого розвитку туризму дає змогу обґрунтовано визначити функціональні завдання для обсерваторій сталого розвитку курортних дестинацій в Україні з урахуванням національних пріоритетів: 1) розробка індикаторів сталого розвитку курортів з урахуванням національних особливостей; 2) розробка методології оцінки сталого розвитку курортів із застосуванням комплексу індикаторів відповідно до критеріїв сталого розвитку; 3) створення та ведення кадастрів природних лікувальних ресурсів і курортних дестинацій; 4) здійснення постійного моніторингу та вироблення рекомендацій органам влади щодо ефективності дій із забезпечення сталого розвитку курортних дестинацій.

Організація обсерваторії сталого розвитку курортних дестинацій сприятиме екологічній безпеці та належній охороні навколишнього середовища, зростанню економічних показників та соціального благополуччя населення. Кадастр природних лікувальних ресурсів та курортних дестинацій повинні стати інформаційно-аналітичною базою обсерваторії.

 Завантажити

Новини

21 вересня проведено черговий всеукраїнський семінар БПР

21 вересня 2023 року Державною установою «Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України» проведено черговий навчальний захід безперервного професійного ...
Читати далі…

12-13 липня 2023 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) було проведено онлайн-конференцію з обміну досвідом використання навчальної платформи ВООЗ OpenWHO.org як освітнього контенту для фахівців медичної галузі.

12-13 липня 2023 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) було проведено онлайн-конференцію з обміну досвідом використання навчальної платформи ВООЗ OpenWHO.org ...
Читати далі…

Оголошення

05 жовтня 2023 року проводитиметься освітній захід БПР – всеукраїнський семінар за темою «Фізична реабілітація поранених з наслідками мінно-вибухових травм»

05 жовтня 2023 року провайдером безперервного професійного розвитку (БПР) – ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» (реєстраційний ...
Читати далі…

21 вересня 2023 року  проводитиметься освітній захід БПР – всеукраїнський семінар за темою «Особливості реабілітації та відновлення фізичної активності у хворих після ендопротезування суглобів та травм опорно-рухового апарату».

21 вересня 2023 року провайдером безперервного професійного розвитку (БПР) – ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» (реєстраційний ...
Читати далі…

Мапа курортів та санаторіїв України Мапа природних лікувальних ресурсів України

Умовні позначення: