gov.ua
Державні сайти України
Державна установа
«Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України»

Вперше в залежності від супутньої патології у хворих з ішемічною хворобою серця (ІХС) після хірургічної реваскуляризації міокарду розроблено диференційовані комплекси реабілітації хворих, що включає: кліматотерапію, щадно-тренувальний руховий режим, дієтотерапію, магнітотерапію сегментарних зон серця, масаж комірцевого відділу, «сухі вуглекислі ванни», гідрокінезотерапію, а також з додатковим включенням при супутньому гонартрозі пелоїдотерапії; цукровому діабеті — внутрішнього застосування маломінералізованої хлорідної натрієвої мінеральної води; артеріальній гіпертензії — лазеротерапії.
Інноваційним у санаторно-курортному лікуванні хворих з ІХС після реваскуляризації міокарду є використання гідрокінезотерапії в вигляді лікувальної аквагімнастики в басейні з мінеральною водою.
Включення гідрокінезотерапії в програми медичної реабілітації в умовах санаторію покращує психофізичний статус цих хворих, знижують вірогідність депресивних реакцій, підвищують активність, самопочуття та настрій, визивають зменшення симпатичних на зростання парасимпатичних впливів на серце із наступним переходом до нормотонії.
Після санаторно-курортного лікування у хворих із супутньою есенціальною артеріальної гіпертензією з високим кардіоваскулярним ризиком спостерігалися: нормалізація добового профілю артеріального тиску (зниження рівня середнього систолічного артеріального тиску на 10,5 % та середнього діастолічного артеріального тиску на 14,7 % (р ≤ 0,05); у хворих із супутнім цукровим діабетом зниження інсулінорезистентності на 41 %; у хворих з остеоартрозом — покращення обсягу рухів на 18,2 % та підвищення якості життя у 3,4 рази (за опитуванням EuroQol).
Впровадження у практику розроблених комплексів санаторно-курортного лікування хворих з ІХС після хірургічної реваскуляризації міокарду з урахуванням супутніх захворювань, зокрема артеріальної гіпертензії, цукрового діабету, гонартрозу, буде сприяти найбільш повному відновленню втрачених функцій, поверненню хворих до активного соціального та професійного життя.

Новини

21 вересня проведено черговий всеукраїнський семінар БПР

21 вересня 2023 року Державною установою «Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України» проведено черговий навчальний захід безперервного професійного ...
Читати далі…

12-13 липня 2023 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) було проведено онлайн-конференцію з обміну досвідом використання навчальної платформи ВООЗ OpenWHO.org як освітнього контенту для фахівців медичної галузі.

12-13 липня 2023 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) було проведено онлайн-конференцію з обміну досвідом використання навчальної платформи ВООЗ OpenWHO.org ...
Читати далі…

Оголошення

21 вересня 2023 року  проводитиметься освітній захід БПР – всеукраїнський семінар за темою «Особливості реабілітації та відновлення фізичної активності у хворих після ендопротезування суглобів та травм опорно-рухового апарату».

21 вересня 2023 року провайдером безперервного професійного розвитку (БПР) – ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» (реєстраційний ...
Читати далі…

07 липня 2023 року у м. Одеса відбудеться Форум відновлення Одещини «Трансформація, оздоровлення, реабілітація»

Здоров’я та працездатність нації – головні складові процесів відновлення та відбудови України після війни, але створювати можливості та умови потрібно ...
Читати далі…

Мапа курортів та санаторіїв України Мапа природних лікувальних ресурсів України

Умовні позначення: