gov.ua
Державні сайти України
Державна установа
«Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України»

Дані методичні рекомендації — результат творчої співпраці Міністерства курортів і туризму АР Крим, ДУ «Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського МОЗ України» (Сімферополь) і ДУ «Український НДІ медичної реабілітації і курортології МОЗ України» (Одеса). Рекомендації присвячені розгляду основних положень і організаційних аспектів діяльності спа-об’єктів — сучасних оздоровчо-відновних центрів, діяльність яких орієнтована на поліпшення самопочуття практично здорових людей. Видання є першим в Криму і Україні досвідом осмислення світового феномена «спа» як доповнення до традицій вітчизняної курортології і курортної справи. Ознайомлення із зарубіжним досвідом спа-терапії сприятиме підвищенню професіоналізму і кваліфікації вітчизняних фахівців, що працюють в спа, стандартизації їх роботи, а також можливо спричинить цілий ряд творчих і організаційно-методичних ініціатив по формуванню регіональної концепції і бренду «Кримське спа». Майбутнє даного напряму в Криму як регіоні, що має в своєму розпорядженні значний ресурсний потенціал морських чинників, термальних вод, мінеральних джерел, пелоїдів і ряду інших природних елементів, багато в чому залежить від взаємодії усвідомлення людьми цінності власного здоров’я і професійного ринку оздоровчих послуг, який формується на кримських курортах.

В рекомендації представлені ключові історичні етапи розвитку спа, охарактеризовані його понятійний апарат, концепція, базові елементи і напрями та їх особливості у Кримському регіоні. Розглянуті оздоровчі спа-фактори та особливості їх використання. Даніоснови організації, методичні матеріали для роботиспа-центрів, особливості структури спа-центру тощо. Представлена методологія консультування, супроводу і контролю за станом пацієнта у спа, перш за все — їх організаційно-медичні аспекти. Приділена увага питанням етикету і стандартам обслуговування пацієнтів у спа. Методичні матеріали, що подаються, базуються на українській нормативній базі, яка регламентує роботу оздоровчих центрів і зарубіжних стандартах ISPA, ESPA, BISA та інших.

Рекомендації, підготовлені в Україні вперше, адресовані керівникам і фахівцям туристичної галузі, готельного бізнесу тощо, лікарям з організації та управління охорони здоров’я, фізіотерапевтам, а також широкому кругу медичних працівників та фахівців з фізичної реабілітації, що використовують в своїй практиці спа-процедури і оздоровчо-профілактичні методики в курортному спа.

Новини

21 вересня проведено черговий всеукраїнський семінар БПР

21 вересня 2023 року Державною установою «Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України» проведено черговий навчальний захід безперервного професійного ...
Читати далі…

12-13 липня 2023 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) було проведено онлайн-конференцію з обміну досвідом використання навчальної платформи ВООЗ OpenWHO.org як освітнього контенту для фахівців медичної галузі.

12-13 липня 2023 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) було проведено онлайн-конференцію з обміну досвідом використання навчальної платформи ВООЗ OpenWHO.org ...
Читати далі…

Оголошення

05 жовтня 2023 року проводитиметься освітній захід БПР – всеукраїнський семінар за темою «Фізична реабілітація поранених з наслідками мінно-вибухових травм»

05 жовтня 2023 року провайдером безперервного професійного розвитку (БПР) – ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» (реєстраційний ...
Читати далі…

21 вересня 2023 року  проводитиметься освітній захід БПР – всеукраїнський семінар за темою «Особливості реабілітації та відновлення фізичної активності у хворих після ендопротезування суглобів та травм опорно-рухового апарату».

21 вересня 2023 року провайдером безперервного професійного розвитку (БПР) – ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» (реєстраційний ...
Читати далі…

Мапа курортів та санаторіїв України Мапа природних лікувальних ресурсів України

Умовні позначення: