Міжнародна науково-практична конференція “Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування”

7–11 жовтня 2019 р. у м. Трускавець Львівської області відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція “Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування”.
Організатори конференції: Державна служба геології та надр України, Державна комісія України по запасах корисних копалин.
В роботі конференції прийняли участь більше 250 фахівців, які займаються розвитком мінерально-сировинної бази та охороною навколишнього середовища України, представники компаній-інвесторів.
В доповідях прозвучали актуальні питання розвитку системи надрокористування в Україні, її імплементації до законодавства ЄС, розвитку мінерально-сировинного комплексу, який ще на початку 1990-років забезпечував значну частку валового національного продукту.
Внесено зміни в національну класифікацію запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр для її узгодження з останньою версією РКООН. Ці поправки роблять класифікацію України такою, що повністю відповідає міжнародним стандартам та співставляється на глобальному рівні. Це гарантує те, що Україна повністю затвердить модель зрілості проектів в сфері управління мінеральними ресурсами, а також проекти, здатні залучити інвестиції.
На конференції виступили співробітники інституту:
Нікіпелова О.М., заст. директора з наукової роботи, д-р. хім. наук, професор з доповіддю «Куяльницький лиман: реалії та перспективи рекреаційного використання»;
Захарченко Є.А., завідувач Центру ведення Державного кадастру природних лікувальних ресурсів з доповіддю “Характеристика та перспективи використання донних відкладів групи Шацьких озер”;
Погребний А.Л., провідний гідрогеолог Центру ведення Державного кадастру природних лікувальних ресурсів з доповіддю “Термальні води Закарпаття. Специфіка якісного складу та особливості біологічної дії”