gov.ua
Державні сайти України
Державна установа
«Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України»

Рефлексотерапія

Рефлексотерапія (РТ) — це різноманітні способи впливу через шкірні, шкірно-м’язові і нервові утворення різних за силою, характером та терміном подразнень, нанесених на певні рефлексогенні зони з лікувальною метою.

Для впливу використовують рослинні та мінеральні речовини, акупунктурні голки, електропунктуру, теплові та охолоджуючі, механічні, фізичні, електронно-іонні, світлові, звукові подразники, медикаментозні та інші засоби.

Це один з найдавніших методів немедикаментозного лікування (перші згадки про методи голкорефлексотерапії датуються 2-1 ст. до н.е.), який забезпечує м’який, нормалізуючий вплив на організм; позбавляє від болю, хронічної втоми, безсоння; сприяє омолодженню організму; зміцнює імунну систему; відновлює процеси обміну; покращує працездатність і якість життя; допомагає у боротьбі зі шкідливими звичками.

РТ – ефективний метод лікування та профілактики найрізноманітніших захворювань: травної системи (гастрити, виразкова хвороба шлунку та 12-палої кишки, коліти, закрепи, панкреатити, ожиріння, дискінезія жовчовивідних шляхів); сечостатевої системи (пієлонефрит, цистит, простатит, імпотенція, порушення менструального циклу, дисменорея, клімактеричний синдром); хвороб опорно-рухового апарату (остеохондроз, міжхребцеві грижі, артроз, артрит, парез, параліч); нервової системи (мігрень, безсоння, стан хронічного стресу); серцево-судинної системи (вегето-судинна дистонія, артеріальна гіпо- та гіпертензія); дихальної системи (бронхіальна астма, хронічний бронхіт, часті простудні захворювання, алергічний риніт); шкіри; очей, вуха, горла, носа, ротової порожнини; шкідливих звичок (алкоголізм, наркоманія, тютюнова залежність).

Голкорефлексотерапію можна застосовувати у будь-якому віці, з урахуванням вікових особливостей.

Одна з переваг – даний метод лікування не має побічних ефектів, таких як алергія та несумісність з ліками, що характерні для медикаментозної медицини. Після релаксуючого сеансу голковколювання ви почуватимете себе бадьорими, свіжими, повними сил.

У цілому РТ – ефективний лікувальний засіб в системі реабілітації хворих з різною патологією (не тільки як самостійний метод лікування, а й в комплексі з іншими видами терапії).

Завдання РТ в реабілітаційному процесі:

 • відновлення та покращенні функції опорно-рухової системи;
 • корекція розладів мовлення;
 • покращення інтелектуально-мнестичних функцій.

 

Основні показання.

Хвороби нервової системи та органів чуттів:

 • Хвороби вегетативної нервової системи.
 • Периферичні невропатії.
 • Дитячий церебральний параліч.
 • Мігрень.
 • Атиповий лицьовий біль.
 • Хвороби лицьового та інших нервів, нервових корінців і сплетень.
 • Наслідки пологової травми, травм головного мозку в ранньому дитинстві.
 • Наслідки енцефалітів, компенсована гідроцефалія та інші.

Психогенні розлади.(неврози, фобії, депресія, психогенна кривошия, психогенна гикавка, кашель, позіхання, серцевий невроз та інші психогенні серцево-судинні розлади, психогенна сверблячка, аерофагія, психогенне періодичне блювання, заїкування та затинання, нервова (психічна) анорексія, тики, енурез).

Протипоказання.

 1. Доброякісні та злоякісні новоутворення.
 2. Хвороби крові та кровотворних органів(спадкові гемолітичні анемії;порушення зсідання крові;пурпура та інші гемолітичні стани).
 3. Гострі інфекційні захворювання і лихоманкові стани невизначеної етіології,
 4. Декомпенсовані захворювання серця, легень та інших внутрішніх органів.
 5. Активний ревматизм.
 6. Різке виснаження або гіпотрофія 3-го ступеня.
 7. Гострі запальні процеси опорно-рухового апарату.
 8. Тяжкий або вкрай тяжкий загальний стан.
 9. Тяжкі контрактури і деформації, які потребують попереднього хірургічного лікування в ортопедичних стаціонарах.

Новини

До дня науки

До дня науки Депутат Одеської обласної ради VIII скликання Буяновський Андрій Олександрович вручив подяку Одеської обласної ради трудовому колективу ДУ «Український ...
Читати далі…

Випробувальні лабораторії інституту успішно пройшли черговий нагляд НААУ щодо дотримання вимог міжнародного стандарту. ДСТУ EN ISО/ІЕС 17025:2019

Випробувальні лабораторії інституту успішно пройшли черговий нагляд НААУ щодо дотримання вимог міжнародного стандарту. ДСТУ EN ISО/ІЕС 17025:2019 За результатами проведеного ...
Читати далі…

Оголошення

Увага! Проводимо семінар (БПР) «Принципи внутрішнього використання мінеральних вод при захворюваннях органів травлення»

19 грудня 2023 року провайдером безперервного професійного розвитку (БПР) – ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» (реєстраційний номер ...
Читати далі…

Мапа курортів та санаторіїв України Мапа природних лікувальних ресурсів України

Умовні позначення: